Perfumy uznawane za najlepsze

Niewątpliwie uznawane są za najlepsze, a w każdym razie za najpopularniejsze na świecie. Zapewne przyczynił się do tego fakt, że to Paryż jest uznawany za centrum mody na świecie, a więc i siłą rozpędu francuskie perfumy uznano za wpisujące się w ustalony trend.
Azjaci od dawna stosują takowe i z powodzeniem, niemniej coś być musi na rzeczy, gdyż to właśnie z Francji pochodzą najbardziej rozpoznawalne marki, a przecież nie byłoby mowy o popularności czy użyteczności jakiegoś produktu, gdyby nie sprawdzał się on podczas użytkowania.
Dlaczego tak się dzieje? Przemysł kosmetyczny ciągle wspomaga się laboratoriami chemicznymi w poszukiwaniu substancji, które zastępowałyby te, pozyskiwane ze źródeł naturalnych. Chodzi oczywiście o koszty pozyskiwania takich substancji jak piżmo, czy ambra perfumy stabilizującymi.
To właśnie dzięki tym bowiem, naturalnym czynnikom, pachnidła mają odpowiednią bazę dla utrzymywania się zapachu przez odpowiednio długi czas i perfumy z Francji tym się właśnie charakteryzują, że ciągle naturalnych składników używają. Bez nich, zapachy byłyby zbyt ulotne. Przypominałyby pochylenie się nad kwiatem, powąchaniu go i zapomnieniu o zapachu chwilę po odsunięciu się od jego źródła. Żadne perfumy nie działają natomiast w taki sposób, ponieważ ich funkcja i użyteczność polegają na zasadzie feromonów wabiących samców do spryskanej nimi kobiety. Albo samca jednego, tego przez daną panią wybranego za cel i co ma z reguły miejsce w rzeczywistości.